avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 613 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA factura de diferenta tva
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

factura de diferenta tva

In luna decembrie 2009 am platit o factura la pagini aurii pentru intreg anul 2010
Acum, in luna septembrie 2010 am primit de la ei o factura cu diferenta de la tva 19% la tva 24% E corect?
Cel mai recent răspuns: danike , utilizator 18:07, 7 Octombrie 2010
Da este corect.
consider ca nu este corect intrucat faptul generator a intervenit la momentul emiterii facturii prin care se acorda dreptul de a aparea in paginile revistei.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Lucrare de investitie(constructii+montaj) MSG MSG Lucrare de investitie(constructii+montaj) finalizat cu proces verbal la terminarea lucrarilor in perioada 2007-2009. In modelul PV la terminarea lucrarilor ... (vezi toată discuția)
Tva factura regularizare electrica. Soleirolia Soleirolia Am primit recent factura de regularizare pt. energie electrica pe perioada februarie-august 2010 (precedentele facturi inregistrand un consum estimat). As dori ... (vezi toată discuția)
Diferenta tva georgelusu50@yahoo.com georgelusu50@yahoo.com am platit integral costul unui autoturism marca Wolswagen in luna mai .dilerul imi mai cere diferenta de tva .Este corect?X-(X-( (vezi toată discuția)