Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Stimulente la pensionarea din invatamant
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Stimulente la pensionarea din invatamant

Am auzit ca in cazul pensionarii se poate acorda o prima echivalenta a 1-5 salarii lunare. Este reala afirmatia? eventual articolul din lege care prevede acest lucru. Activez in invatamant si pensionarea este la limita de varsta.
Multumesc anticipat celui care ma lamureste!
Erau prevazute in CCMRI, dar acum nu mai este in vigoare, cele din statut sunt suspendate, asa ca......depuneti cererea si asteptati vremuri mai bune!
Pensie indelungata va doresc!