Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Legat de obligatia de a raspunde la o reclamatie
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Legat de obligatia de a raspunde la o reclamatie

Buna!

Va scriu pt a va intreba daca exista cumva o lege prin care o institutie este obligata sa-mi raspunda in maxim 30 de zile la o plagere/sesizare/reclamatie. Din cate stiu eu exista o astfel de lege, insa nu am reusit sa o gasesc pe net, de aceea apelez la voi, in speranta ca ma veti ajuta cu textul/numarul legii, sau eventual un link.

Multumesc frumos!

Raul
OG 27/2002 privind reglementarea activitatii de solutionare a petitiilor
Legea 554/2004 a contenciosului administrativ
Va multumesc frumos! Mi-ati fost de mare ajutor. Sa vedem ce impact va avea asupra institutiei la care am facut sesizarea urmatorul mesaj pe care-l voi trimite si in care voi specifica ca au depasit cu mai bine de 2 luni acel termen..

Raul
Legea 554/2004 a contenciosului administrativ care are chiar si niste sanctiuni dragutze....