Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... un sfat
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

un sfat

in 2006 am luat un telefon de la orange gratuit cu abonament pe 2 ani .dupa 3 luni l-am pierdut si nu am mai platit abonamentul acum ma tot suna de la eos sa mi spuna ca ma da in judecata si ca am de plati 170 ron e obligatoriu sa platesc sau sa prescris?
Datoria s-a prescris.
Nu faceti nici o plata, nici partiala, pt ca va repune in termenul de prescriptie. Ignorati apelurile de la firma de recuperare.
Trecand mai mult de 3 ani, datoria s-a prescris.
~ Conținut șters la cerere ~
Fac si ei valuri, doar veti cadea in plasa si veti achita suma.Nu platiti nimic.