avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 635 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... restituire garantie apartament
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

restituire garantie apartament

se poate inchide.
Ultima modificare: Marți, 12 Octombrie 2010
claudiu186, utilizator
Cel mai recent răspuns: claudiu186 , utilizator 13:46, 11 Octombrie 2010
Situatie delicata datorata neluariii masurilor de precautie la momentul incheierii contractului de inchiriere cu clauze asiguratorii si ulterior la constatarea incalcarii prevederilor referitor la modalitatea de predarea spatiu cu destinatia de locuit si predarea bunurilor
La momentul constatarii starii spatiului,va revenea dreptul sa solicitati locatarilor sa se achite de obligatia predarii acestuia in stare de curatenie ;daca nu ati sesizat situatia este culpa comuna
Pentru solutionare,cu scopul preintampinarii situatiilor delicate,declaratii/audieri se impune sa solutionati amiabil cu respectivii,precizand concret punctul dvs de vedere
Inexistenta clauzelor contractuale ,conduce la o cercetare dificila,de lunga durata fara garantia solutiei
se poate inchide.
Ultima modificare: Marți, 12 Octombrie 2010
claudiu186, utilizator
In cazul in care va actioneaza in instanta, acolo o sa prezentati punctul dumneavoastra de vedere, dovezi (atat cat aveti), martori etc. Instanta va hotari in urma dovezilor si sustinerilor ambelor parti
Daca vor sa-si scoata banii pe alte cai mai putin ortodoxe, reclamati imediat la politie si nu asteptati escaladarea conflictului.
se poate inchide topicul
multumesc
Ultima modificare: Luni, 11 Octombrie 2010
claudiu186, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua, intr-o predare-primire amplasament lucrari ce calitate ... zenovius zenovius Buna ziua, Intr-o predare-primire amplasament lucrari ce calitate juridica au (daca au) cei doi parteneri (executant si beneficiar lucrari, fara detinatorii ... (vezi toată discuția)
Service auto - probleme dupa revizie cristi.dic cristi.dic Dragi colegi de forum, Am si eu urmatoarea situatie, pe care o sa incerc sa o explic cat mai lipsit de patima si de nervi posibil - desi e greu. Pe scurt - ... (vezi toată discuția)
Amenintare proprietari/plangere DeliaL DeliaL Buna ziua! Am o problema si v-as multumi din suflet daca m-ati ajuta cu un sfat in acest domeniu. Vara trecuta m-am mutat intr-un apartament inchiriat. ... (vezi toată discuția)