avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 878 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... Pentru a planta o padure.... de unde-mi vin bani???
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

Pentru a planta o padure.... de unde-mi vin bani???

Buna seara. Am 3 (trei) hectare , mostenire extravilan intr-o comuna din jud.Constanta. Va rog sa-mi spuneti ce pot face cu ele? Am inteles ca pot planta pomi. Si pot primi bani anual pentru intretinerea lor.( Ceva in jur de 3.000 Euro anual) ;)Cine m-a informat nu stia sa-mi spuna daca pomii ii cumpar eu sau imi sunt dati .:hm:
Va multumesc
Cel mai recent răspuns: nicolae25 , utilizator 18:19, 26 Octombrie 2010
POTI PRIMI O SUMA FIXA TIMP DE 15 ANI (200 E ),O SUMA PENTRU INFINTAREA PADURI (1500 E/ HECTAR )SI O SUMA PENTRU INTRETINERE TIMP DE 5 ANI CU CONDITIA SA FIE CEL PUTIN UN HECTAR IN PARCELA SI SA VA APROBE TRECERE TERENULUI ARABIL LA CEL INPADURIT

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Vanzarea padurii proprietate predeanuvictor predeanuvictor Detin 1 ha padure si doresc vanzarea catre stat . se poate si in ce conditi. (vezi toată discuția)
Fonduri pentru paduri si fanete Maria.g Maria.g Am auzit in localitatea mea cativa oameni primesc o anumita suma de bani(cca 1500 euro)pt. padurile si fanetele lor avand obligatia sa nu taie padurea si sa ... (vezi toată discuția)
Lipsa de gestiune reclamata de un membru al c.executiv Anca07 Anca07 Tin administratia unui bloc de 1 an, in fiecare luna cenzorul verifica registrele de casa (cash,banca,fonduri),iar activul si pasivul este intocmit lunar si ... (vezi toată discuția)