Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... impozitarea indemnizatiei persoanelor cu handicap
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

impozitarea indemnizatiei persoanelor cu handicap

Unul din site-urile de informatii din domeniul fiscal a afisat veniturile impozabile conform legislatiei actuale.Este indemnizatia persoanelor cu handicap impozabila in acest moment sau se discuta impozitarea acesteia in viitor?:bow:
Multumesc anticipat pentru raspuns
Marilena Iordache
nu este impozabila si nici in viitorul apropiat