avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1234 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... impozitarea indemnizatiei persoanelor cu handicap
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

impozitarea indemnizatiei persoanelor cu handicap

Unul din site-urile de informatii din domeniul fiscal a afisat veniturile impozabile conform legislatiei actuale.Este indemnizatia persoanelor cu handicap impozabila in acest moment sau se discuta impozitarea acesteia in viitor?:bow:
Multumesc anticipat pentru raspuns
Marilena Iordache
Cel mai recent răspuns: gi-jane2 , moderator 16:28, 12 Octombrie 2010
nu este impozabila si nici in viitorul apropiat

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Concediu de maternitate Poesia74 Poesia74 Buna ziua, Va rog sa imi spuneti de cand intra in vigoare legea despre care se discuta in iunie, privind majorarea numarului de zile de concediu maternitate ... (vezi toată discuția)
Impozit pe venituri salariale - persoane cu handicap Pannik Pannik Salut. Am si eu o intrebare. Persoanele cu handicap accentuat si grav mai beneficiaza de scutirea la plata impozitului pe venituri salariale ? Stiu ca cf ... (vezi toată discuția)
Venituri din advertising pe internet Tahity Tahity Buna ziua, Am si eu niste intrebari la care nu am prea gasit raspunsuri pe internet. Eu sunt programator de meserie si am ceva site-uri pe internet (mail ... (vezi toată discuția)