avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 624 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe profit Impozit minim
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe profit

Impozit minim

Buna ziua.
Am si eu o intrebare: de la 1 oct 2010 nu se mai plateste impozitul forfetar?
Tabelul cu impozitul minim anual de la art. 18 (3) s-a eliminat?
Firma nu mai are activitate din 2009, dar nu am avut banii necesari pentru a o desfiinta.
Cel mai recent răspuns: ContSters145137 , utilizator 12:29, 13 Octombrie 2010
Buna ziua. Fac o corectie la ce ati spus, nu este vorba de impozit forfetar ci impozit minim, care a fost valabil pana la 30.09.2010.
Tabelul cu impozitul minim nu isi mai are aplicabilitatea in acest caz.
Daca dirma nu are activitatea suspendata, o sa trebuiasca sa platiti pana la 30.09.2010.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Eliminarea impositului forfetar - inchidere firma georgianaflorina georgianaflorina Buna, In conditiile noilor reglementari privind eliminarea impozitului forfetar, ce se intampla cu o firma care nu a mai avut activitate din 2007, a fost ... (vezi toată discuția)
Oug 34/2009 a fost in vigoare sau nu? cine trebuia sa plateasca impoztul forfetar? LuchianSeb LuchianSeb Buna ziua! Am o mare nelamurire. Firmele care au desfasurat activitati de discoteca, sau baruri de noapte, cazinouri, etc. nu trebuiau sa fie scutite de ... (vezi toată discuția)
Impozitul forfetar 200360PIM 200360PIM Am solicitat administratiei financiare un certificat fiscal si am primit raspunsul ca nu mi-l pot elibera decat daca achit impozitul forfetar ... (vezi toată discuția)