Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe profit Impozit minim
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe profit

Impozit minim

Buna ziua.
Am si eu o intrebare: de la 1 oct 2010 nu se mai plateste impozitul forfetar?
Tabelul cu impozitul minim anual de la art. 18 (3) s-a eliminat?
Firma nu mai are activitate din 2009, dar nu am avut banii necesari pentru a o desfiinta.
Buna ziua. Fac o corectie la ce ati spus, nu este vorba de impozit forfetar ci impozit minim, care a fost valabil pana la 30.09.2010.
Tabelul cu impozitul minim nu isi mai are aplicabilitatea in acest caz.
Daca dirma nu are activitatea suspendata, o sa trebuiasca sa platiti pana la 30.09.2010.