Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... FOND FUNCIAR
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

FOND FUNCIAR

BUNA ZIUA. DE CEVA TIMP MA CONFRUNT CU O PRBLEMA MAI DELICATA;
VECINUL MEU DIN SPATELE CASEI A DESCHIS ACTIUNE IN INSTANTA PENTRU MODIFICAREA TITLULUI DE PROPRIETATE IN SENSUL INSCRIERII CORECTE A VECINILOR[TITLU ELIBERAT IN 1998]URMARIND SI ACAPARAREA UNUI DRM DE EXP. AGRIC.FAPT PENTRU CARE AM ITRAT CA ITERVENIENT IN DOSARUL SAU.
LA FOND I S-A RESPINS CEREREA PE MOTIV CA EXP.TOPO NU COLABOREAZA CU DOCUMENTATIA DE LA CADASTRU[EXPERTUL INCUZIND SI ACEL DRUM DE EXP CU MENTIUNEA FOSTA ALEE]+
S-A FACUT RECURS SI A RAMAS IN PRONUNTARE CE SANSE MAI AM DACA I SE ADMITE CEREA?CE MAI POT FACE?
MENTIONEZ ACEL DRM DE EXP ARE ALT nr CADASTRAL DECIT CEL INSCRIS IN TITLU,
VA MULTUMESC ANTICIPAT

Impotriva inscrierii in Cartea funciara a unor date nereale si care nu au suport in acte juridice, contract de v/c ,donatie , schimb, hot judecatoreasca se poate face contestatie la Curtea de Apel din raza teritoariala unde se afla imobilul.

Avocat B Ionescu
i se va respinge si recursul.pare intemeiata motivarea instantei de fond, din ce ati relatat.
TOCMAI AM AFLAT CA I S-A ADMIS RECURSUL,MODIFICA IN TOT SENTINTA RECURATA.ADMITE CEREREA.RESP CEREREA DE INTERVENTIE.OBLIGA INTIMATELE COM LOCALA[DIN CARE FACE PARTE SI DINSUL]SI COM JUD. LACHELTUELI DE JUD CITE 350LEI IN FAVOAREREA RECURENTILOL.IREVOCABIL.
CE POT FACE IN CONTINUARE?ROG SA MA INDRUMATI.
VA MULTUMESC.
tiganus2007, utilizator
tiganus2007 a scris:

BUNA ZIUA. DE CEVA TIMP MA CONFRUNT CU O PRBLEMA MAI DELICATA;
VECINUL MEU DIN SPATELE CASEI A DESCHIS ACTIUNE IN INSTANTA PENTRU MODIFICAREA TITLULUI DE PROPRIETATE IN SENSUL INSCRIERII CORECTE A VECINILOR[TITLU ELIBERAT IN 1998]URMARIND SI ACAPARAREA UNUI DRM DE EXP. AGRIC.FAPT PENTRU CARE AM ITRAT CA ITERVENIENT IN DOSARUL SAU.
LA FOND I S-A RESPINS CEREREA PE MOTIV CA EXP.TOPO NU COLABOREAZA CU DOCUMENTATIA DE LA CADASTRU[EXPERTUL INCUZIND SI ACEL DRUM DE EXP CU MENTIUNEA FOSTA ALEE]+
S-A FACUT RECURS SI A RAMAS IN PRONUNTARE CE SANSE MAI AM DACA I SE ADMITE CEREA?CE MAI POT FACE?
MENTIONEZ ACEL DRM DE EXP ARE ALT nr CADASTRAL DECIT CEL INSCRIS IN TITLU,
VA MULTUMESC ANTICIPAT

tiganus2007, utilizator