avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 295 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... FOND FUNCIAR
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

FOND FUNCIAR

BUNA ZIUA. DE CEVA TIMP MA CONFRUNT CU O PRBLEMA MAI DELICATA;
VECINUL MEU DIN SPATELE CASEI A DESCHIS ACTIUNE IN INSTANTA PENTRU MODIFICAREA TITLULUI DE PROPRIETATE IN SENSUL INSCRIERII CORECTE A VECINILOR[TITLU ELIBERAT IN 1998]URMARIND SI ACAPARAREA UNUI DRM DE EXP. AGRIC.FAPT PENTRU CARE AM ITRAT CA ITERVENIENT IN DOSARUL SAU.
LA FOND I S-A RESPINS CEREREA PE MOTIV CA EXP.TOPO NU COLABOREAZA CU DOCUMENTATIA DE LA CADASTRU[EXPERTUL INCUZIND SI ACEL DRUM DE EXP CU MENTIUNEA FOSTA ALEE]+
S-A FACUT RECURS SI A RAMAS IN PRONUNTARE CE SANSE MAI AM DACA I SE ADMITE CEREA?CE MAI POT FACE?
MENTIONEZ ACEL DRM DE EXP ARE ALT nr CADASTRAL DECIT CEL INSCRIS IN TITLU,
VA MULTUMESC ANTICIPAT

Cel mai recent răspuns: tiganus2007 , utilizator 08:22, 19 Ianuarie 2011
Impotriva inscrierii in Cartea funciara a unor date nereale si care nu au suport in acte juridice, contract de v/c ,donatie , schimb, hot judecatoreasca se poate face contestatie la Curtea de Apel din raza teritoariala unde se afla imobilul.

Avocat B Ionescu
i se va respinge si recursul.pare intemeiata motivarea instantei de fond, din ce ati relatat.
TOCMAI AM AFLAT CA I S-A ADMIS RECURSUL,MODIFICA IN TOT SENTINTA RECURATA.ADMITE CEREREA.RESP CEREREA DE INTERVENTIE.OBLIGA INTIMATELE COM LOCALA[DIN CARE FACE PARTE SI DINSUL]SI COM JUD. LACHELTUELI DE JUD CITE 350LEI IN FAVOAREREA RECURENTILOL.IREVOCABIL.
CE POT FACE IN CONTINUARE?ROG SA MA INDRUMATI.
VA MULTUMESC.
Ultima modificare: Vineri, 5 Noiembrie 2010
tiganus2007, utilizator
tiganus2007 a scris:

BUNA ZIUA. DE CEVA TIMP MA CONFRUNT CU O PRBLEMA MAI DELICATA;
VECINUL MEU DIN SPATELE CASEI A DESCHIS ACTIUNE IN INSTANTA PENTRU MODIFICAREA TITLULUI DE PROPRIETATE IN SENSUL INSCRIERII CORECTE A VECINILOR[TITLU ELIBERAT IN 1998]URMARIND SI ACAPARAREA UNUI DRM DE EXP. AGRIC.FAPT PENTRU CARE AM ITRAT CA ITERVENIENT IN DOSARUL SAU.
LA FOND I S-A RESPINS CEREREA PE MOTIV CA EXP.TOPO NU COLABOREAZA CU DOCUMENTATIA DE LA CADASTRU[EXPERTUL INCUZIND SI ACEL DRUM DE EXP CU MENTIUNEA FOSTA ALEE]+
S-A FACUT RECURS SI A RAMAS IN PRONUNTARE CE SANSE MAI AM DACA I SE ADMITE CEREA?CE MAI POT FACE?
MENTIONEZ ACEL DRM DE EXP ARE ALT nr CADASTRAL DECIT CEL INSCRIS IN TITLU,
VA MULTUMESC ANTICIPAT


Ultima modificare: Miercuri, 19 Ianuarie 2011
tiganus2007, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Fond funciar tiganus2007 tiganus2007 BUNA ZIUA. AM SI EU O INTREBARE ; UN DRUM DE EXPLOATARE AGICOLA POATE FI PROPRIETATEA CUIVA? mentionez ;acest drum apare pe harta cadastrala ca D.E .iar ... (vezi toată discuția)
Cum sa fac carte funciara in acest caz? dogarudobra dogarudobra am o suprafata de 2500mp de teren detinuti cu TP Din 2005, 1000mp din acest teren a fost dat in proprietate altei persoane cu 4 ani mai tarziu un mod ... (vezi toată discuția)
Indreptare cheltuieli de judecata - acordate gresit in apel vlad_r vlad_r Prin sentinta judecatoriei au fost respinse atat actiunea reclamantului cat si cererea mea reconventionala. Acum la incheierea apelului a fost respinsa ... (vezi toată discuția)