Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... dreptu la proprietate
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

dreptu la proprietate

Buna ziua!Pot sa instrainez o proprietate fara sa am acte de proprietate?Toti o sa spuneti nu! Atunci vin si va intreb!Cum o primarie poate sa instraineze o proprietate fara ca aceasta sa aiba acte de proprietate?
Actul prin care Primaria a instraintat propr respectiva ( probabil act vanzare/cumparare) este lovit de nulitate absoluta.
Daca dumneavoastra aveti tiltlu de prpr pe uiobilul care a fost instrainat de primarie puteti inainta o actiune Pauliana, la judecatoria din raza imobilului.

Cu stima, av. Bogdan Ionescu
nu puteti. si nici primaria nu poate. ar fi un act nul de drept.
Asta s-a intimplat domnilor in ultimi 20 de ani!Statul roman a confiscat proprietatile romanilor pentru a doua oara!Primariile in loc sa puna in posesie pe adevarati propritari ai imobililor, au instrainat propritatile ca si cum le-ar fi apartinut!Eu sunt una din aceste victime!