Forum Discuţii diverse Discuţii politice şi legislaţie ... De ce se vrea schimbarea Codului muncii, pentru cine ...
Discuție deschisă în Discuţii politice şi legislaţie electorală

De ce se vrea schimbarea Codului muncii, pentru cine va fi mai bine?

AM citit un articol in care se stipula intentia de schimbare a Codului Muncii si m-am speriat de amendamentele care se intrezareau!Dupa cum constat e vai si amar,iar noi,salariatii avem toata sansa sa fim in scurt timp la discretia totala a angajatorului,in sensul ca :se va lucra 10-12 ore,pe zi si,vom putea fi concediati mult mai usor( fara nici o comisie,ci doar in functie de,,ochii frumosi' ai fiecaruia dintre noi).Totusi,pana unde se va ajunge?Se preconizeaza ca vom castiga bani mai multi?Astea sunt iluzii!
AM citit un articol in care se stipula intentia de schimbare a Codului Muncii si m-am speriat de amendamentele care se intrezareau!

De ce nu cititi proiectul care se afla pe situl MMSSF de peste un an. Ma refer la proiectul Guvernului nu la propunerile patornatelor.