Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Masuratori
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Masuratori

Buna seara!

As avea rugamintea sa imi raspundeti la urmatoarea intrebare .
In anul 2001 la punerea in posesie a unor suprafete de teren au fost effectuate masuratori topo.
I anul 2008 pentru intabulare s-au refacut masuratorile topografice . Intre cele doua seturi de masuratori exista diferente mari ( aproximati 10% din suprafata ). Ce se poate face in aceasta situatie ? Impozitul si alte taxe au fost platite pentru suprafetele mai mari rezultate in urma punerii in posesie.

Va multumesc.
Stimate domn,daca in 2001 s-a masurat cu ruleta si acum s-a masurat cu statia totala este normal ca sa apara diferente.Dar pana la urma despre ce suprafata este vorba ,ca daca vorbim de 1 ha si acum va lipsesc 1000m.p este mult.Precizati suprafata ,dar sa stiti ca apar diferente de obicei in situatia descrisa in prima fraza.
Este vorba de 3 ha.