Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Valoarea alcoolemiei
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Valoarea alcoolemiei

am si eu o mica problema: acum cateva seri inconstienta m-a urcat la volan dupa cateva pahare cu vin si ghinionul mi-a scos in cale un echipaj de la politia rutiera. am avut 0,48 in aerul expirat si am fost sa mi se recolteze sange...din experienta dumneavoastra, am sanse sa fie pana in 0,8 concentratia in sange???
@"ARobert"
Putetit merge si la INML sa vedeti daca lucrarea a fost expediata catre Brigada de circualtie rutiera si in functie de acest raspuns,puteti merge si la politiei