Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Cai legale de atac Ordin 343
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Cai legale de atac Ordin 343

Buna ziua,
As dori sa stiu ce cai legale sunt pentru a ataca acest Ordin 343.
Sunt din Bucuresti, am centrala termica, stau la ultimul etaj, pe colt, in bloc cu contor de scara din cate stiu, fara acele contoare pentru caloriferele din apartamente.
Anul trecut am platit in perioada cat a dat RADET caldura, 50 lei de apartament toti cei care suntem cu centrala termica in bloc.
Anul asta asteptam cu "infrigurare" sa vedem cat vom plati.
Multumesc,
Cecilia

BUNA ZIUA, ar fi foarte bine daca am putea ataca acest ordin, care pune pe cei cu CT(oare de ce ne-am montat CT, nu din cauza ca furnizorul RADET nu ne furniza apa calda menajeraACM la parametrii cat mai normali si caldura NU???) contra celor care au ales sa ramana la sistemul centralizat si sa fie furati de aceasta gaura negra care inghite mereu bani si de furnizat furnizeaza doar niste...facturi. Cred ca ptr. a putea ataca acest ordin si ANRSC-ul care l-a dat(sunt convins ca cei care lucreaza acolo si au dat acest ordin au cu toti CT si nu stau la bloc la mila RADET-ului) si ar trebui sa ne asociem.