Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... semnare act aditional
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

semnare act aditional

ce se intampla daca actele aditionale la contractele individuale de munca ale mai multor salariati au fost semnate de catre directorul firmei in locul persoanelor avizate? e vorba de acte aditionale de mariri de salariu, acte care nu au fost semnate de cei in cauza, iar acest lucru s-a intamplat acum 2 ani. persoanele respective nu au stiut ca si pentru acest aspect se semneaza acte aditionale, au aflat ulterior.
Pai intrebarea care este de fapt?s-a adus un prejudiciu firmei prin semnarea lor sau considerati ca actele aditionale pot fi considerate nule in cazul in care directorul nu avea prevazut in fisa postului sa semneze acele acte ?
Daca nu sunt de acord cu aceste acte aditionale pot depune plangere penala impotriva celui care le-a falsificat semnatura ...