Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Obtinere titlu de proprietate
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Obtinere titlu de proprietate

Am Titlu de proprietate pe numele meu, conform legii 18, pe terenul pe care este construita casa parinteasca. Cum pot obtine Titlu de proprietate si pe casa? Casa este pe numele lui tata, decedat in 2000. Mai am un frate in viata si un frate decedat care are 2 copii. Mama este de acord cu trecerea pe numele meu a casei.
Actul de proprietate al casei il reprezinta autorizatia de constructie. Daca titularul acestei autorizatii de constructieeste tatal, este necesar sa dezbateti succesiunea dupa dansul, iar mostenitorii fratelui cat si mama dvs. sa renunte in favoarea dvs.