avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1932 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Hotarare infiintare Asociatie de proprietari
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Hotarare infiintare Asociatie de proprietari

BUNA ZIUA,

V-AS MULTUMI DIN SUFLET DACA M-ATI AJUTA CU URMATOAREA PROBLEMA:

IN URMA ADUNARII GENERALE S-A HOTARAT CA UNA DIN SCARILE BLOCULUI SA SE SEPARE. ACEASTA SCARA A PRIMIT IN DATA DE 31.08.2010 O INCHEIERE JUDECATOREASCA PROVIZORIE.

INTREBAREA MEA ESTE: CE TREBUIE FACUT PENTRU CA SENTINTA SA FIE DEFINITIVA SI IREVOCABILA?
Cel mai recent răspuns: Adriantot , moderator 14:32, 20 Octombrie 2010
Sentinta este definitiva daca in 5 zile de la emiterea ei nu se depune vreo contestatie.
Ati fost la judecatorie sa va luati incheierea si sa v-o legalizati?
VA MULTUMESC PENTRU RASPUNS.

ACUM DORESC SA MA AJUTATI CU ALTA PROBLEMA:

O SENTINTA DEFINITIVA SE POATE DA, DACA ASOCIATIA ARE DATORII LA FURNIZORI, LA NOI FURNIZORUL DALKIA ?
Nu are legatura datoria la furnizor cu hotararea judecatoreasca de infiintare a asociatiei de proprietari..
DACA, EU IN CALITATE DE NOU PRESEDINTE AM PRELUAT ASOCIATIA FARA CA VECHIUL ADMINISTRATOR SA PREDEA ACTELE EU POT SA SEMNEZ UN ACORD DE SEPARARE AL UNEI SCARI FARA ACELE ACTE?
Da, puteti sa semnati acorduri, contracte... Cu acea hotarare mergeti mai intai la finante sa va dea si codul fiscal, sa va faceti stampila..
:offtopic: Va rog sa nu mai folositi majuscule in redactarea mesajelor. Incalcati regulamentul forumului si se citeste greu.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Infiintare asociatie de proprietari roenen roenen Vreau sa stiu daca in procesul verbal al Adunarii de Constituire, ca de altfel si celelalte p.v. necesare infiintarii unei Asociatii de Proprietari, termenul ... (vezi toată discuția)
Divizare asociatie de proprietari iudith iudith Sunt reprezentantul legal al unei asociatii de proprietari, bloc ce are mai multe scari, iar una dintre ele doreste sa se separe de asoctia mama si sa devina ... (vezi toată discuția)
Asociatie nou infiintata predescughe predescughe sunt o asociatie nou infiintata 2 scari din 3 dintr-un bloc cu desprindere din asociatie veche 3 blocuri a cate 3 scari. furnizorii de utilitati nu vor sa ... (vezi toată discuția)