avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 921 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... revendicare teren intravilan legea 247/2005
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

revendicare teren intravilan legea 247/2005

Daca pentru revendicarea unui teren intravilan pe care este construit un dispensar a fost depusa cerere la Primarie doar in data de 31august 2005, aceasta cerere se incadreaza in legea 247/2005?( anterior acestei date nu a fost depusa nici o cerere)
Cel mai recent răspuns: rodicac , utilizator 09:09, 26 Octombrie 2010
~ Conținut șters la cerere ~
Da, cererile s-au depus intre 22 iulie si 30 noiembrie 2005.
Termenul este valabil pentru situatiile speciale descrise de art.33 din lege.Legea 247/2005 nu a realizat o repunere generala in termen, fata de legea 10/2001.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Termen legea 10 playerone2006 playerone2006 buna ziua , 1.as dori sa stiu daca legea 10 privind retrocedarea terenurilor preluate abuziv inainte de 1989 mai este in vigoare ; 2. caz: familia mea a ... (vezi toată discuția)
Revendicare teren mondi mondi Exista un teren care a apartinut bunicului meu si pe care s-a construit cu cca 80 de ani in urma o scoala, care a existat pana in toamna 2014, iar de cateva ... (vezi toată discuția)
Recuperare teren aflat in proprietatea/administrarea msp Robert S. Robert S. poate fi recuperat un teren care a apartinut familiei si care momentan se afla in proprietatea si administrarea Ministerului Sanatatii Publice? casa bunicilor ... (vezi toată discuția)