Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... revendicare teren intravilan legea 247/2005
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

revendicare teren intravilan legea 247/2005

Daca pentru revendicarea unui teren intravilan pe care este construit un dispensar a fost depusa cerere la Primarie doar in data de 31august 2005, aceasta cerere se incadreaza in legea 247/2005?( anterior acestei date nu a fost depusa nici o cerere)
~ Conținut șters la cerere ~
Da, cererile s-au depus intre 22 iulie si 30 noiembrie 2005.
Termenul este valabil pentru situatiile speciale descrise de art.33 din lege.Legea 247/2005 nu a realizat o repunere generala in termen, fata de legea 10/2001.