Forum Discuţii juridice Executare silită Este necesara evacuarea ?
Discuție deschisă în Executare silită

Este necesara evacuarea ?

Mentionez ca am cumparat un apartament, de la un lichidator judiciar,saptamana viitoare imi vor iesi si actele de la cadastru ....insa am o probl cu o pers ce locuieste in acel apartament.
Persoana ce locuieste in acel apartament , este fostul administrator al societatii ,societate care a intrat in lichidare , iar instanta a desemnat un lichidator pt punerea in vanzare a bunurilor mobile si imobile. Lichidatorul a vandut apartamentul printr-o licitatie publica, mie, insa acea pers nu vrea sa paraseasca imobilul.
Subliniez ca fostul administrator al societatii ce locuieste momentan in apartament ...nu are nici un act legal ... gen .. contrat de inchirire cu societatea, mutatia din buletin figureaza pe o alta adresa ...
Pe cine ar trebui eu sa ''evacuez'' atat timp cat la adresa resp figureaza ''o societate in faliment'' reprezentata de un lichidator judiciar ....iar pers ce locuieste in acel imobil are doar calitatea de fost administrator al societatii ?
Legal trebuie sa il evacuati pe acel individ care sta in imobil fara vreo forma legala.
Tot legal puteti sa apelati la o firma de paza care sa il scoata pe sus pe individ, bineinteles , fara sa ii rupa ceva ca sa evitati vreo plangere penala.
Alegerea va apartine!
B-)