Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... divort..va rog mult sa ma ajutati
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

divort..va rog mult sa ma ajutati

va rog mult sa-mi spuneti ce motive se pt invoca pt un divort amiabil.mentionez faptul ca adevaratul motiv pt care doresc sa divortez este faptul ca nu ne mai intelegem,nu mai putem comunica deloc unul cu celalat..si din aceste motive as dori sa divortez,pt ca ..continuarea casniciei in aceste fel va duce probabil la vb urate,certuri sau mai stiu eu ce,si nu doresc acest lucru mai ales avand in vedere ca in casa exista si un minor.as dori sa stiu in formularea cererii de divort ce motive as putea sa invoc?nepotrivire caracter?sau ce?
Puteti contacta tabloul mediatorilor autorizati dand clic pe linkul... [ link extern ]
Incepand cu data de 25 noiembrie, divortul prin acordul partilor este admisibil, indiferent de cat timp s-a scurs de la incheierea casatoriei si indiferent daca sunt copii minori rezultati din casatorie.
Prin urmare, nu mai e nevoie de martori, interogatorii si nici de alte probe.
dupa data de 25 Noiembrie puteti divorta si prin acordul ambelor parti chiar daca exista minori din casatorie .