Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Relatii sexuale intre adolescenti in varsta de 15 ani ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Relatii sexuale intre adolescenti in varsta de 15 ani - infractiune?

La varsta de 15 ani o fata si un baiat daca intretin relatii sexuale e legal?:kissing:
Citind subiectul, m-am amuzat copios si mi-am adus aminte de un articol pe care l-am citit nu cu mult timp in urma.
Si ca sa nu fiu acuzata de egoism, il voi reda in integrum, spre "descretirea fruntilor".
"Studentele de la prestigioasa Universitate "Cambridge" au fost amenintate cu exmatricularea daca nu inceteaza sa geama asurzitor, in timpul numeroaselor acte sexuale care au loc seara de seara in campus.
Fiecare studenta in parte a primit un mail, din partea directiunii universitatii, care suna astfel: "Va rugam sa fiti discrete in activitatile dumneavoastra trupesti pentru ca peretii sunt foarte subtiri, iar coridoarele amplifica zgomotele. Altfel, veti fi avertizate in scris, iar daca nu va veti putea stapani nici dupa avertisment, veti fi exmatriculate".
Doar in luna ianuarie, la secretariatul de la Cambridge, au sosit 30 de reclamatii privind "zgomotul inuman provocat de fete in timp ce fac sex".
Linda, de 20 de ani, una dintre studentele specializate in drept a declarat ca: "Ma simt extrem de stanjenita dupa ce am primit aceasta solicitare. Initial, am crezut ca doar mie mi-a fost trimisa. Am rasuflat usurata dupa ce am auzit ca toate am fost avertizate. De acum inainte ma voi stapani".

P.S. Sa nu tipati!:D
ContSters53919, utilizator