Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii contributie somaj
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

contributie somaj

am o societate care are restanta la somaj pe ultimul an (un singur angajat ) ,undeva la 82 lei angajator si 80 lei angajat ,vreau sa-l dau in somaj ,pot sa platesc undeva doar contributia la somaj ,fara sa merg la banca (cont blocat) ? Mai exact pot sa merg la casieria celor de la somaj ? sau in alta parte ?
Buna seara. Puteti merge cu bani cash la trezorerie cu foaie de varsamant. O sa va dea chitanta pe care o atasati ca si copie la dosarul de somaj si e ok.
ContSters145137, utilizator
multumesc pentru ajutor, cu scuzele unui nestiutor va rog sa ma ajutati mai departe. Foaia de varsamant o face contabila sau o iau de undeva ?
Nici o problema, de asta suntem aici sa ajutam. Foia de varsamant se face intr-un program de pe situ-ul web de la ANAF. O poate face contabila, ea stie despre ce este vorba.
In acest fel, me refer la plata cu foaie de varsamant nu mai aveti nici o treba cu conturile dumneavoastra.
daca mai aveti intrebari, va stau la dispozitie.
multumesc pentru ajutor .Cu respect.