Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... se poate muta un proces in alt oras?
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

se poate muta un proces in alt oras?

stimati avocati,
sunt din Onesti , divortata, cu un copil de 5 ani care mi-a fost incredintat in ingrijire printr-o hotarare judecatoreasca data de tribunalul Constanta in urma cu 5 luni. fostul sot a deschis un proces nou tot la tribunalul din Constanta prin care cere marirea timpului de vizita acordat. posibilitatile materiale nu-mi permit deplasarea de la Onesti la Constanta, cu atat mai mult cu cat in aceasta perioada fostul sot nu a trimis niciodata pensia alimentara si nici alocatia copilului, pe care o ridica din Constanta.
Va intreb pe dumneavoastra, este posibil sa cer judecarea procesului in orasul in care locuiesc acum, caci aici mai am o sansa sa-mi sustin drepturile. va multumesc
La Constanta va adresati. V-am trimis un mesaj privat, imi raspundeti?