Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Punct de lucru
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Punct de lucru

Daca la parterul unui bloc in sectorul 5 al Bucurestiului exista spatii comerciale si unul din aceste spatii este in proprietatea unei persoane fizice nu a asociatiei de locatari la deschiderea punctului de lucru trebuie acord de la asociatia de locatari?Daca nu primesc acordul ce solutii exista?
Gasirea unui spatiu potrivit pentru desfasurarea activitatii este foarte importanta in comert. Insa, daca acesta se afla la parterul unui bloc este nevoie de obtinerea unor documente specifice. Asa ar fi, de exemplu, primirea unui acord de functionare din partea Asociatiei de Locatari.