Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... garant ipotecar si garant per aval
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

garant ipotecar si garant per aval

am luat de la o banca 2 credite pt societate. unul a fost garantat cu apartamentul iar pt celalalt am semnat un cec .
am achitat datoria aferenta contractului de credit la care am avut ipotecat apartamentul.
poate banca sa mentina ipoteca asupra apartam si pt creditul garantat cu cec?
eu consider ca nu, deoarece sunt doua contracte diferite...
Daca sunt doua contracte diferite ar trebuisa va dea adresa pentru radierea ipotecii.Raspunsul meu este aproximativ atata vreme cat nu am posibilitatea sa lecturez in detaliu cele doua contracte.