avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 179 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... garant ipotecar si garant per aval
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

garant ipotecar si garant per aval

am luat de la o banca 2 credite pt societate. unul a fost garantat cu apartamentul iar pt celalalt am semnat un cec .
am achitat datoria aferenta contractului de credit la care am avut ipotecat apartamentul.
poate banca sa mentina ipoteca asupra apartam si pt creditul garantat cu cec?
eu consider ca nu, deoarece sunt doua contracte diferite...
Cel mai recent răspuns: sca baloisibaloi , Avocat 19:04, 27 Octombrie 2010
Daca sunt doua contracte diferite ar trebuisa va dea adresa pentru radierea ipotecii.Raspunsul meu este aproximativ atata vreme cat nu am posibilitatea sa lecturez in detaliu cele doua contracte.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ipoteca....lichidare firma??? artista artista In anul 1999 o societate contracteaza un credit prin care se obliga sa angajeze 3 someriX30mil lei vechi fiecare.Una din conditiile de acordare ale creditului ... (vezi toată discuția)
Girant mihaigaby mihaigaby Acum aproximativ 12-13 ani am fost girant la 2 prietene a fostei neveste si la ea. Am titlu executoriu la o prietena de a ei pe CF. Datoria a fost achitata de ... (vezi toată discuția)
Poate fi executat un administrator de catre banca daca nu apare in contract la rubrica "garantii"? manuello_ua manuello_ua Este vorba de o firma care a facut un credit ipotecar si a garantat unul dintre asociati , in momentul de fata acel asociat este iesit din firma , in momentul ... (vezi toată discuția)