Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... intelegere amiabila
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

intelegere amiabila

in urma cu 2 ani am avut parte de un incident neplacut, care s-a soldat cu un proces intentant celor care m-au agresat. Anul acesta(2010), am primit ca solutionare favorabila pt mine, dar cei in cauza au depus apel, au facut recurs. De curand am fost contactat de catre cei inculpati pentru a ne intelege amiabil. Au spus ca sunt de acord sa-mi plateasca daunele morale. Intrebarea mea este: Ce ar trebui sa fac daca sunt de acord cu aceasta solutionare amiabila? Care sunt pasii de urmat?
Va multumesc si va doresc o zi buna!
daca dvs ati facut plangere, puteti sa o retrageti sau in fata intantei sa declarati ca va impacati cu parte adversa.
E indicat sa vada un avocat dosarul , sa va dea cel mai bun sfat............
va prezentati toate partile la termenul fixar de instanta si declarati ca v-ati inteles amiabil in cele din urma.