avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1149 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... despre concluzii scrise
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

despre concluzii scrise

Buan ziua,
in sfarsit am scapat de un proces cu angajatorul,sentinta se va pronunta luni.Presedintele instantei mi-a cerut sa depun luni dimineata scurte concluzii scrise.Ce vreau sa va intreb este daca exista o formulare standard adaptata fiecarei situatii ,cum ar trebui sa ma adresez instantei si daca pronuntarea se face in sedinta publica.Va multumesc
Cel mai recent răspuns: ctynn , utilizator 18:13, 2 Noiembrie 2010
pai sedinta este publica este cea care se tine in sala de judecata sau in alt loc stabilit de instanta in care este posibil accesul publicului... regula cu 3 persoane m-a distrat de minune.... de vreo 10 ani umblu prin salile de judecata, dar asta nu am citit-o si nici nu am mai auzit-o
regula cu 3 persoane m-a distrat de minune....

tot de acolo o stiu B-)
adica ultimul sau ultimele dosare care se judeca fara sa fie nimeni in sala, cum se intampla adeseori, se judeca in sedinta secreta??? =)) .... asta e chiar de coma... te rog sa ma anunti si pe mine cand gasesti regula asta cu 3 persoane :))... Doamne fereste, poate am nevoie sa casez vreo hotarare
marc1975 a scris:

adica ultimul sau ultimele dosare care se judeca fara sa fie nimeni in sala, cum se intampla adeseori, se judeca in sedinta secreta??? =)) .... asta e chiar de coma... te rog sa ma anunti si pe mine cand gasesti regula asta cu 3 persoane :))... Doamne fereste, poate am nevoie sa casez vreo hotarare



nu mai merge cu casarea :))

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Unde pot consulta hot judec ramasa in pronuntare? boldea_d boldea_d va rog daca imi puteti spune unde as putea sa consult decizia judecatorului ramas in pronuntare? judecatorul a spus ca ramane in pronuntare (judecatorie) si ma ... (vezi toată discuția)
Neindicarea cheltuielilor de judecata in minuta. nu trebuie facuta cerere de indreptare sau de completare a hotararii daca nu se indica cuantumul cheltuielilor? CLAUDIU LASCOSCHI CLAUDIU LASCOSCHI Buna seara, Intrebarea este daca este sau nu necesara indreptarea sau completarea hotararii primei instante daca nu se indica exact cuantumul cheltuielilor ... (vezi toată discuția)
Prezenta la darea sentintei resursesbc resursesbc Vineri am avut un termen de judecata(in materie civila) la care judecatorul a spus ca va pronunta hotararea peste o saptamana. Acest lucru se va face in ... (vezi toată discuția)