Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Punct lucru
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Punct lucru

Buna ziua,
as vrea sa stiu daca imi modific punctul de lucru dintr-un sediu in altul mai trebuie sa schimb si registrul unic de control, cu registrul de evidenta fiscala?
mai corect : ar trebui sa le schimb pe amandoua?
mariuta.a a scris:

Buna ziua,
as vrea sa stiu daca imi modific punctul de lucru dintr-un sediu in altul mai trebuie sa schimb si registrul unic de control, cu registrul de evidenta fiscala?

daca va mutati (asta inteleg prin "modific") dintr-un loc in altul nu aveti ce sa schimbati.
in general, va este necesar un registru unic de control pentru sediul social al societatii comerciale si (daca este cazul) cate unul pentru fiecare sediu secundar/punct de lucru.
registrul de evidenta fiscala este unul singur, la sediu.
multumesc