Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... cazier
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

cazier

Buna ziua.Va rog sa-mi ziceti daca este normal dupa 13 ani de la o codamnare cu suspendare sa mai am cazier?Fiind nevoit sa schimb locul de munca mi sa solicitat cazier.dupa ce am scos cazieru am descoperit ca apar cu cazier(Condamnat 1 an inchisoare cu suspendare conditionata cf.art. 81,82 CP part.art. 208 CP prin sentinta penala 847/17.04.1977 targoviste) eu locuiesc in bucuresti.porblema este ca eu am mai scos cazier cu cativa ani in urma si culmea ca nu aveam :(.. unde ma pot adresa si vreau sa stiu daca este normal ce mi se intampla.VA multumesc
Adresati-va Comandantului Sectiei de politie in raza careia aveti domiciliu ...in cazul dvs, a intervenit reabilitatea de drept.