avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1255 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... cazier
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

cazier

Buna ziua.Va rog sa-mi ziceti daca este normal dupa 13 ani de la o codamnare cu suspendare sa mai am cazier?Fiind nevoit sa schimb locul de munca mi sa solicitat cazier.dupa ce am scos cazieru am descoperit ca apar cu cazier(Condamnat 1 an inchisoare cu suspendare conditionata cf.art. 81,82 CP part.art. 208 CP prin sentinta penala 847/17.04.1977 targoviste) eu locuiesc in bucuresti.porblema este ca eu am mai scos cazier cu cativa ani in urma si culmea ca nu aveam :(.. unde ma pot adresa si vreau sa stiu daca este normal ce mi se intampla.VA multumesc
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 12:47, 31 Octombrie 2010
Adresati-va Comandantului Sectiei de politie in raza careia aveti domiciliu ...in cazul dvs, a intervenit reabilitatea de drept.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Stergerea cazierului Nicudeya Nicudeya Buna ziua as vrea sa stiu si eu cum sau cand mi se va sterge cazieru.am primt o condamnare pt furt auto.de 2 ani cu suspendare si 2 ani termen de asteptare .si ... (vezi toată discuția)
Cazier judiciar, reabilitare paulalex13 paulalex13 Buna,am comis fapta de furt calificat acum 2 ani jumatate, am primit o pedeapsa de 2 ani cu suspendare + 2 ani in evidenta(total 4 ani termen de incercare) ,pe ... (vezi toată discuția)
Stergerea din cazier judiciar DUMITRULAURENTIU DUMITRULAURENTIU in data de 15.12.2009.am fost condamnat la 9 luni inchisoare cu suspendare conditionata cf.art.81,82 CP ptr.art.87/1 OUG 195/2002,74/1,a,c CP,76/1,dCP,71,64/a ... (vezi toată discuția)