Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale infiintare societate, pfa, intreprindere individuala
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

infiintare societate, pfa, intreprindere individuala

Care sunt pasii infiintarii unei persoane juridice ?
Persoana fizica autorizata ;
intreprindere individuala
societate comerciala
Doar SRL-ul are personalitate juridica, fiind reglementat de Legea nr. 31/1990. Detalii infiintare aici: [ link extern ]
Pentru PFA si II, entitati fara personalitate juridica reglementarea o gasiti in OUG 44/2008, iar detalii infiintare aici:
[ link extern ]
SUCCES!
~ Conținut șters la cerere ~