Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Reziliere Contract abonament Vodafone
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Reziliere Contract abonament Vodafone

Detin un abonament de grup pe firma(SRL). Mai am 3 luni pana expira contractul cu Vodafone.

Am depus la Registrul Comertului cerere de dizolvare SRL la care am primit rezolutie favorabila. (urmeaza publicare in MO, depunerea ultimei balante, etc)

In acest moment pot cere rezilierea Contractului cu Vodafone ?
Cum pot scapa de acest operator incomod?
in orice moment puteti cere rezilierea contractului cu vodafone
Codul civil Art. 1020: Conditia rezolutorie este subinteleasa totdeauna in contractele sinalagmatice, in caz cind una din parti nu indeplineste angajamentul sau.

Deci rezilierea se poate face (de d-voastra) doar daca cealalta parte (Vodafone) nu isi indeplineste obligatiile. Rezilierea nu este asadar posibila.

Insa prin dizolvare firma d-voastra nu mai exista, deci contractul se va desfiinta intru-cat nu mai exista partea contractanta.