avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 504 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... penalizarea angajatilor
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

penalizarea angajatilor

buna seara.
cum le pot opri bani angajatilor (penalizare) pentru ca au incalcat regulamentul companiei ?
Cel mai recent răspuns: Alexandru Stefan , Consultant fiscal 17:22, 2 Noiembrie 2010
Potrivit contabilitatii este un cont special pentru retineri din salariu, dar ca sa faceti acest lucru trebuie sa aveti o dovada incalcari regulamentului intern in cazul unui eventual control de la ITM.
1. un printscreen de ce camerele de supraveghere se poate considera o dovada in cazul unui control de la ITM
2. aceste retineri din salariu, vor fi trecute in fluturasul de salariu si i se va vira pe card diferenta de bani ?
1.da
2.da, pe card sau in mana cum doriti

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Stat de plata salarii lucyll lucyll Statul de plata salarii la o societate comerciala este document de confirmare plata salarii si este depus la ITM ? salariatii sunt obligati sa semneze aceste ... (vezi toată discuția)
Neplata salariului complet bobo bobo am lucrat pina de curind intr-o companie multinationala. nu mai spun ca de-a lungul timpului am primit cu 15 % mai putin decit ne-am inteles la angajare! in ... (vezi toată discuția)
Opriri permanente din salariu motiv de demisie fara preaviz ? GeorDanny GeorDanny Lucrez la o firma unde penalizarile au devenit un lucru normal la fiecare salariu ele nu sunt nici`o data mai mici de 50 lei . Ultima pe care am primit`o ... (vezi toată discuția)