Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... penalizarea angajatilor
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

penalizarea angajatilor

buna seara.
cum le pot opri bani angajatilor (penalizare) pentru ca au incalcat regulamentul companiei ?
Potrivit contabilitatii este un cont special pentru retineri din salariu, dar ca sa faceti acest lucru trebuie sa aveti o dovada incalcari regulamentului intern in cazul unui eventual control de la ITM.
1. un printscreen de ce camerele de supraveghere se poate considera o dovada in cazul unui control de la ITM
2. aceste retineri din salariu, vor fi trecute in fluturasul de salariu si i se va vira pe card diferenta de bani ?
1.da
2.da, pe card sau in mana cum doriti