Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... custodie minor
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

custodie minor

Buna seara ,am o fetita in varsta de 6 ani ,eu nu sunt casatorit legitim cu mama fetitei ,dar fetita este trecuta pe numele meu .Cu mama fetei am locuit foarte putin ,dupa care a lasat copilul la mine si locuia in diverse locuri pana a fost cautata de politie economica si atunci a fugit din tara.in timpul cat era in tara ea nu venea mai deloc pe la copil,acesta fiind in grija mea si a mamei mele .Aceasta femeie a fugit in Spania cand a simtit ca este cautata de politie . Foarte rar contacta telefonic fetita ,iar eu comunicam foarte rar cu ea pe mess. In momentul de fata am aflat ca se ocupa cu racolarea de soferi transport droguri ,pe aceia mintindu-i ca-i va angaja soferi transport persoane,si odata ajunsi acolo sunt pusi la transport droguri. Eu pot dovedi aceeasta afirmatie cu martori care sunt arestati din vina ei .Intrebarea mea este care sunt pasii de urmat in obtinerea custodiei ficei mele ? cum pot cere interdictie de a se mai apropia de fata ,atat ea cat si membrii familiei ei ?
da buni martorii........