Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... indemnizatie absolvent
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

indemnizatie absolvent

Buna,

angajatorul poate beneficia de acea indemnizatie de proaspat absolvent, daca am terminat masterul in aceasta vara? facultatea am terminat-o anul trecut, apoi m-am inscris la master. si acum vreau sa ma angajez.

Multumesc!
Da benefuiciaza pentru ca incadreaza ca absolvent cu studii superioare
ce trebuie sa faca angajatorul ca sa beneficieze? pentru ca la ITM ni s-a spus ca se da in limita fondurilor, si nu mai sunt fonduri :(