Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... vreau sa cumpar pamantul cu tot cu casa
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

vreau sa cumpar pamantul cu tot cu casa

as vrea sa cumpar un teren cu tot cu casa.acest teren este concesionat pe 49 de ani.
ce impica acest lucru?
voi fi propietar pe acest teren cu tot cu casa?
pot fi dat afara de acolo daca propietarul imi face acte pe acel teren?voi putea ipoteca cu acea casa creditul?
va multumesc in speranta ca imi ve-ti raspunde
De acord cu tine, da' ar trebui sa-i ia pamentul astfel primaria... in 6 luni parca.
Si, oricum, daca omul voia sa vanda si casa, poate avea ceva, mai ales ca domnul care a initiat topicul nu e sigur, doar crede ca nu au autorizatie...