Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... demisie acordul partilor
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

demisie acordul partilor

am vazut un articol pe internet ...oare sa fie adevarat ? stie cineva despre ce se spune?

Ministerul Muncii ar putea acorda ajutor de somaj persoanelor care invata o alta meserie
11 iunie 2009 - 418 vizualizari
Angajatii care urmeaza cursurile de pregatire profesionala ale ANOFM in vederea angajarii, dupa ce au parasit fostul loc de munca prin incetarea contractelor individuale de munca cu acordul partilor, ar putrea beneficia de ajutor de somaj, a anuntat joi ministrul muncii.

Este adevarat? ..Deci daca incetezi un contract si te inscrii la un curs deschis de catre Fortele de Munca, beneficiezi de somaj ?
important va mai fii sa aveti si minim 12 luni cotizate din ultimele 24.