Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... anulare contract v-c
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

anulare contract v-c

Exista posibilitatea ca un cumparator ce detine un antecontract (sub semnatura privata, dar nenotat in CF), care a fost suntat de un tert, sa solicite in instanta rezilierea contractului incheiat intre tert si vanzator ?
Una din parti , in caz de neexecutare culpabila a obligatiei ce incumba celeilalte, conform antecontractului de vanzare-cumparare, se poate adresa instantei de judecata , in vederea pronuntatii sanctiunii rezolutiunii , cu obligarea la plata de daune interese.
buna ziua .
cereti efectuarea unei expertize grafologice, pentru a demonstra daca semnatura de pe contractul de vanzare-cumparare apartine sau nu vanzatoarei.
nu va putem sfatui doar pe baza a ceea ce ati descris pe acest forum.
daca aveti avocat angajat acesta va sti ce demersuri sa faca .