Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... probleme cu o societate de recuperari creante
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

probleme cu o societate de recuperari creante

am avut un credit bancar la [BANCA], la sfarsitul anului 2005 am antarziat cu rata deoarece trebuia sa ma deplasez an localiatea Lugoj pentru a deschide un nou cont unde sa platesc rata deoarece sucursala din localitatea mea nu ancasau fara acest cont ,nu am putut sa merg deoarece munceam an alta localitate si am platit mult mai tarziu deoarece cand am reusit sa ajung la Lugoj lucrau la reteaua de calculatoare si nu ancasau
mai tarziu am aflat ca dosarul a fost preluat de casa de asigurari cu cu amabilitatea unei doamne am obtinut un cont unde sa platesc ratele ca sa nu vina sa ami ridice bunul luat an rate ,timp de un an am depus an acel cont si 3 milioane si 2 cat puteam mai mult ca la un moment dat nu am mai pus deoarece ma antrebam ma cui naiba pun bani ca nu am anstintari cat mai am cat nu mai am

la un moment dat mam trezit cu avertizari si anstintari de la [SOCIETATE RECUPERARI] cu amenintari acum ma streseaza cu telefoanele la infinit am schimbat numarul de tel dar suna la vecini si astazi 5-11-2010 au sunat la sediul firmei mele sai contactez spunandumi ca sunt datornic si tre sa le dau 700 ron cu tot cu penalizari sincer nu mai suport terorizeaza toata familia provocandu-mi numai scandal an casa acum si la munca ma antreaba toata lumea colegi cat si personalul angajator ce naiba am facu
spuneti-mi va rog pot sa ai opresc sa nu mai se joace cu datele mele personale cat si modul acesta de hartuire?
ma ameninta de 3 ani cu executare silita dar ce sa ia ca nici nevasta nu este pe numele meu bunurile sunt ale parintilor mei
Va rog sa-mi spuneti daca pot sami faca ceva si daca pot sa ai opresc sa ma terorizeze va multumesc mult
ContSters20980, utilizator
Pentru a scapa de problemele cauzate de actiunile firmei de recuperare,achiotati integral debitul acumulat
Ceea ce pe dvs va deranjeaza denuntati si criticati,in fapt reprezinta etapele si procedura legala de recuperare debit
Recuperatorul cu scopul legitim recuperare debit ,are dreptul legal sa demareze procedura legala de executarea supra bunurilor dvs mobile/imobile/conturi bancare si drepturi salariale