avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 612 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... adulter
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

adulter

sotia mea vrea sa divorteze si ma acuza de adulter,pe buna dreptate.va rog mult sa-mi spuneti ce atrage dupa sine acest motiv de divort?mentionez faptul ca avem un copil de 4 ani,pe care vreau sa-l vizitez..
Cel mai recent răspuns: CLAUDIU LASCOSCHI , Avocat 01:41, 7 Noiembrie 2010
Desi din punct de vedere legal nu ar trebui sa aveti probleme in privinta vizitarii minorului ar trebui sa va angajati avocat pentru a obtine respectarea drepturilor.
Depinde daca veti lua atitudine pt ca altfel veti avea probleme serioase...cu vizita...

avocat Claudiu Lascoschi

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Culpa exclusiva sau culpa comuna? DianaBea DianaBea Nici nu stiu unde sa ma mai adresez,ca as avea o mie de intrebari pe tema divortului...am intentat divortul in aug 2010,cerand desfacerea casniciei din culpa ... (vezi toată discuția)
Divort fără acord Vbnm Vbnm Pot divorta de sotul meu, chiar daca el nu e de acord, pe motivul ca a savarsit adulter? (vezi toată discuția)
Pronuntarea divortului din culpa excesiva,atrage dupa sine.... ioanraul ioanraul daca divortul se pronunta din culpa excesiva a mea,imi afecteaza programul de vizitare a minorului?mentionez faptul ca am cazut de acord asupra ... (vezi toată discuția)