Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... exceptia lipsei calitatii procesuale pasive
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

exceptia lipsei calitatii procesuale pasive

Buna ziua,
Sunt citat intr-un proces in care cineva revendica terenul si casa in care locuiesc.
Acestea au fost dobandite prin intermediul ANL.
Terenul l-am cumparat de la firma de constructii. Casa a fost construita de aceeasi firma de constructii cu mandat de la ANL.
Desi sunt deja parat in proces, consider ca nu cu mine trebuie sa se judece acuzarea, ci cu ANL si cu firma. Mentionez ca si ANL si firma sunt parati.
Pentru intampinarea ce trebuie facuta, pot invoca exceptia lipsei calitatii procesuale pasive?
Multumesc
Chemati vanzatorul in garantie pentru evictiune. Aveti calitate procesuala pentru ca sunteti actualul proprietar.
elena138, utilizator