Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... buna ziua
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

buna ziua

buna ziua,as dori sa stiu cum se procedeaza cu un minor nascut de o mama romanca in italia si de un tata italin in conditiile in care ea ar dori sa plece acasa cu minorul,iar tatal nu este de acord ca sa ii faca si acte de ro mentionez ca nu are decat un certificat italian in care este recunoscut de tata,si nu vrea ca ea si copilul sa paraseasca tara,as dori sa stiu cum se procedeaza si cumo putem aduce acasa cu copilul,fiind nacut de ea si isi doreste sa scape de chinul in care traieste
nu poate pleca fara acordul tatalui. va trebui sa ceara incredintarea copilului in instanta, in italia