Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... garantare imprumut
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

garantare imprumut

suntem in tratative pentru vanzarea unei case , cumparatorului ii da banca prin credit imobiliar o suma iar el trebuie sa ne mai dea 10000 de euro intr-un an, a zis.banca va pune ipoteca rang 1 iar clientul a zis sa punem ipoteca rang 2 noi pe imobil.ce solutii mai sigure avem pentru acesti bani?cum trebuie sa procedam ca sa fim siguri ca vedem banii?multumesc anticipat!
mai puteti face un contract de imprumut prin notariat, cu plata in rate
daca fac contract de imprumut cu garantii imobiliare si varul sau este dispus sa puna la bataie garsoniera sa cum trebuie facut?ce acte trebuie sa prezinte proprietarul garsonierei?multumesc.
...banca nu va fi de acord ca dupa dansa sa se puna ipoteca...trebuie gasit un alt bun cu care sa se garanteze...
casa este a bancii iar varul clientului are o garsoniera cu care este dispus sa garanteze.ce acte trebuie sa aduca?