avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 534 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... teren
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

teren

Buna ziua,
Am un teren expropriat si urmaza sa mi se ofere un teren in echivalent pe alt amplasament. Mi s-a oferit o parcela care este prost situata si eu am gasit o alta parcela, solicitand Comisiei de Fond Funciar sa verifice daca poate sa imi fie atribuita.
Am primit raspuns ca acea parcela se afla in domeniul piblic.
Va rog sa imi spuneti ce terenuri pot fi atribuite de comisiile locale de fond funciar?
Cum pot trece terenurile din domeniul public in domeniul privat al statului?
Multumesc!
Cel mai recent răspuns: ContSters160686 , utilizator 21:51, 9 Noiembrie 2010
va sugerez sa acceptati varianta propusa de ei.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Domeniul public Anna63 Anna63 Prin sentinta civila o suprafata de teren apartinanad domeniului public a fost castigata de un proprietar , cu reconstiuire a dreptului de proprietate ... (vezi toată discuția)
Moºtenirea vacantã potrivit noii legislaþii civile vs. legea 18/1991 a fondului funciar medina medina Potrivit art. 26 din Legea nr. 18/1991 a fondului funciar \"Terenurile situate in intravilanul localitatilor, ramase la dispozitia autoritatilor administratiei ... (vezi toată discuția)
Trecere unui teren in proprietate privata RAD  EMIL RAD EMIL un teren intravilan cu casa construita pe el are regimul juridic ,,drept de folosinta vesnica ,, si as dori sa fac pasii ptr trecerea lui in proprietate ... (vezi toată discuția)