Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... teren
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

teren

Buna ziua,
Am un teren expropriat si urmaza sa mi se ofere un teren in echivalent pe alt amplasament. Mi s-a oferit o parcela care este prost situata si eu am gasit o alta parcela, solicitand Comisiei de Fond Funciar sa verifice daca poate sa imi fie atribuita.
Am primit raspuns ca acea parcela se afla in domeniul piblic.
Va rog sa imi spuneti ce terenuri pot fi atribuite de comisiile locale de fond funciar?
Cum pot trece terenurile din domeniul public in domeniul privat al statului?
Multumesc!
va sugerez sa acceptati varianta propusa de ei.