Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Greseala adresa in documente
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Greseala adresa in documente

Buna ziua. Cat de curand am efectuat o succesiune dupa tatal meu ,aceasta sa efectuat prin tribunal si nu la notar, dar prin urmare cand mi-a venit documentul acasa am observat ca la mine adresa de domiciliu era trecuta o alta adresa decat adresa mea actuala din buletin, vreau sa stiu si eu daca este vro problema in acest sens daca eu voi vrea sa fac intabulare, cadastru, si respectiv sa vand un imobil obtinut in urma acestei succesiuni.

Va multumesc
Solicitati in instanta indreptarea erorii materiale din sentina.(art.281Cpc)
e o greseala materiala de redactare.faceti o cerere scrisa prin care sa solicitati indreptarea acestei erori.mentionati in cerere si care este adresa dvs din buletin.
Daca avocatul meu a facut deja decizia irevocabila ,ce se poate intampla daca ramane cu alta adresa la domiciliul meu ,el mi-a spus ca nu este nici o problema si ca nu am de ce sa-mi fac griji pentru ca nu voi intampina probleme , dar vreau sa aud si alte pareri de la altcineva
Va multumesc