Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... atacare testament
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

atacare testament

va rog sa-mi spuneti cam cat ar putea dura un proces de atacare testament de catre surorile defunctei, rude de gradul 1 nu exista...multumiri.
daca se contesta scrisul sau semnatura si se ajunge la expertiza grafoscopica , procesul poate dura de la trei ani in sus.
Prea putini specialisti pe acest tip de expertize, acesta este motivul,