avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1023 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Subventie caldura pentru persoane care au centrala ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Subventie caldura pentru persoane care au centrala termica

Buna seara ,
Am cautat peste tot insa nu gasesc nicaieri o informatie concreta.Daca ati putea sa ma ajutati ,anul acesta ne-am montat centrala termica ...si am inteles ca cererile pentru subventii caldura trebuiesc depuse in alta parte,nu la asociatie.
Am gasit articole in care scria ca trebuie depus dosarul la directia de asistenta sociala si articole in care scria ca trebuiesc depuse la primarie.
Ati putea sa imi spuneti, daca cunoasteti, unde anume trebuie sa depun acest dosar?
Si daca am centrala ,inafara de urmatoarele acte :
- o cerere-tip si o declaratie privind veniturile realizate;
- copie a actului de proprietate asupra imobilului pentru care se solicita incalzirea;
- copie ale actelor de stare civila (CI si certificate nastere copii) ale membrilor din familia solicitantului;
- copie ale taloanelor de pensie, alocatie, adeverinte de salariu (alte acte doveditoare ale venitului);

trebuie sa mai depun ceva?


Va multumesc.
Cel mai recent răspuns: elga50 , moderator 06:15, 11 Noiembrie 2010
Cererea, impreuna cu documentele necesare le depuneti la primaria de care apartineti, iar aceasta va colabora cu distribuitorul de gaze.
Pentru o mai buna lamurire cititi aici, pe pagina furnizorului de gaze:
[ link extern ] /

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ajutor incalzire 2010 - 2011 elga50 elga50 Cititi despre actele necesare obtinerii ajutorului de incalzire: - venit pe membru de familie (persoana singura) = mai mic de 615 lei / luna ... (vezi toată discuția)
Debransare colterm tm ccaammyy2011 ccaammyy2011 Buna ziua, Va ro sa imi spuneti cat este de legat ca colterm timisoara sa nu aprobe dosarul pentru debransarea de la reteaua lor?Daca ii dau in judecata pot ... (vezi toată discuția)
Cum pot beneficia de subventia la gaz ndaniela83 ndaniela83 de cateva luni stau in chirie, acum as vrea sa fac si eu demersul pentru a obtine subventia pe incalzire. Daca locuiesc cu chirie in alt oras cum pot beneficia ... (vezi toată discuția)