Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Subventie caldura pentru persoane care au centrala ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Subventie caldura pentru persoane care au centrala termica

Buna seara ,
Am cautat peste tot insa nu gasesc nicaieri o informatie concreta.Daca ati putea sa ma ajutati ,anul acesta ne-am montat centrala termica ...si am inteles ca cererile pentru subventii caldura trebuiesc depuse in alta parte,nu la asociatie.
Am gasit articole in care scria ca trebuie depus dosarul la directia de asistenta sociala si articole in care scria ca trebuiesc depuse la primarie.
Ati putea sa imi spuneti, daca cunoasteti, unde anume trebuie sa depun acest dosar?
Si daca am centrala ,inafara de urmatoarele acte :
- o cerere-tip si o declaratie privind veniturile realizate;
- copie a actului de proprietate asupra imobilului pentru care se solicita incalzirea;
- copie ale actelor de stare civila (CI si certificate nastere copii) ale membrilor din familia solicitantului;
- copie ale taloanelor de pensie, alocatie, adeverinte de salariu (alte acte doveditoare ale venitului);

trebuie sa mai depun ceva?

Va multumesc.
Cererea, impreuna cu documentele necesare le depuneti la primaria de care apartineti, iar aceasta va colabora cu distribuitorul de gaze.
Pentru o mai buna lamurire cititi aici, pe pagina furnizorului de gaze:
[ link extern ] /