avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 507 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... ordonanta prezidentiala
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

ordonanta prezidentiala

buna ziua!pe17 noiembrie am procesul de divort,sotia mea nu ma lasa sa vad copilul si as vrea sa intreb daca mai are rost sa cer prin ordonanta prezidentiala sa-mi pot vedea copilul sau se termina mai repede divortul,acuma fiind primul termen?
Cel mai recent răspuns: CLAUDIU LASCOSCHI , Avocat 15:53, 11 Noiembrie 2010
Are rost. Un divort cu minori si cand partile nu se inteleg, dureaza destul de mult
Daca nu ati cerut pana acum pe ordonanta nu mai are sens sa deschideti proces acum.
Incercati sa obtineti in divort programul daca ati angajat avocat.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Restrictie ellemill ellemill buna. sant in divort cu sotia avem un copil si aceasta imi restrictioneaza dreptul sa mi vad copilul(divortul nu e finalizat si copilul este la ea)//ce pot ... (vezi toată discuția)
Ordonanta prezidentiala program vizitare minor detalii Ony2k2 Ony2k2 Buna ziua, Dupa o perioada relativ linistita cu fosta sotie a sotului meu, mai nou a inceput din nou circul. Refuza sa-l lase pe tata sa-si petreaca cu ... (vezi toată discuția)
Divort, partaj si custodia copilului vladutepes vladutepes Buna! Sunt Vlad si as vrea sa va intreb cu ce ma aleg daca divorteaza sotia mea. Suntem casatoriti de peste 2 ani si avem si un copil de 1 an si 8 luni. E ... (vezi toată discuția)