Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Divort /partaj
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Divort /partaj

Buna ziua.Fratele meu este in divort(de comun acord cu ex-a).Intrebarea mea este, poate fratele sa cumpere un imobil in aceasta perioada,fara ca acest imobil sa intre in masa partajabila? Sau ar fi mai indicat sa astepte sa se termine procesul de divort si dupa aceea sa achizitioneze imobilul? Va multumesc anticipat pt raspunsuri.
Sa astepte pana are hotararea in mana.