Forum Discuţii juridice Executare silită contestatie la executare
Discuție deschisă în Executare silită

contestatie la executare

Societatea a fost chemata in instanta in calitate de tert poprit.
Citatia a ajuns la societate in data de 5 ( vineri), termenul dat de instanta fiind 9 ( marti).Neavand timp sa pregatim apararea nu ne-am prezentat in instanta la termenul din data de 9.Am verificat condica de la Judecatorie si am vazut ca pronuntarea s-a amanat ptr. data de 16 .
Ce inseamna acest lucru?S-a judecat si in lipsa noastra?
Da atat timp cat s-a indeplinit procedura de citare s-a judecat si in lipsa dvs.
Trebuia sa va prezentati si sa solicitati termen in temeiul art 156 C.p.c. Daca s-a amanat pronuntarea faceti totusi niste note scrise pe care le depuneti prin registratura la dosar.

Av. Claudiu Sorin Feteanu