Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... mostenire,...???
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

mostenire,...???

dupa succesiunea unui defunct..rămân 2 mostenitori cu cote egale adica1/2 fiecare...unul dintre ei fiind tatal meu,intrebarea este .....poate sa-mi dea partea lui adică (1/2) mie prin v-c, donatie sau care ar fi cea mai bună varianta ,eu mai având 2 frati ..multumesc
Ar trebui ca mai inainte tatal dvs sa faca un partaj cu
celalalt mostenitor, dupa care va poate incheia cu dvs un contract
de vanzare cu privire la bunurile pe care le-a primit el.